"המוזיקה מביעה את שלא ניתן לומר על מה שאי אפשר להחריש..."
וויקטור הוגו

"המוזיקה מייצגת את מה שלא ניתן להביע במילים ושלגביו אי אפשר להחריש"
ויקטור הוגו

 
 
 
hand

רשימת הופעות

 23 אוקטובר היכל התרבות באר שבע

מוצ"ש , בשעה 21:00
עם הסינפונייטה ב"ש בניצוח אבי אוסטרובסקי בתכנית : רקוויאם של חרל"פ, VESPERAE SOLENNES של מוצארט, שוברט - הסימפוניה הבלתי גמורה. סולנים: , טל גנור - סופרן , ניצן אלון - אלט , יאיר פולישוק - בריטון , אושרי שגב - טנור

הכניסה חופשית - עם הרשמה מוקדמת בלבד

=================================================================


16 נובמבר מוזיאון תל אביב

יום שלישי, בשעה 21:00
עם הסינפונייטה ב"ש בניצוח אבי אוסטרובסקי בתכנית : רקוויאם של חרל"פ, VESPERAE SOLENNES של מוצארט, שוברט - הסימפוניה הבלתי גמורה. סולנים: , טל גנור - סופרן , ניצן אלון - אלט , יאיר פולישוק - בריטון , אושרי שגב - טנור

כרטיסים במחיר 60 שקל - עם הרשמה מוקדמת בלבד

סרטוני הופעות

האזן למוזיקה שלנו בכל עת ובכל מקום
הללויה מתוך המשיח מאת הנדל 03:50
המקהלה הקאמרית עמק חפר בניצוחו של שמעון לבטוב מבצעת פרק הללויה מתוך המשיח מאת הנדל בביצוע חגיגי עם תזמורת וסולנים תחת ניצוחו של עומרי הדרי. מקהלה הקאמרית עמק חפר מנצח מקהלה: שמעון לבטוב סופרן: רונה ישראל קולת קונטרטנור: דוד פלדמן טנור: נמרוד גרינבוים בס: גבריאל לבנהיים מנצח: עומרי הדרי אודיטוריום וייל - כפר שמריהו 16.6.2011
מיסה תרזה מאת היידן – קיריה (אדון) 05:24
עדה פלג מנצחת על התזמורת הקיבוצית נתניה ומקהלת עמק חפר; סולנים – אירה ברטמן, סבטלנה סנדלר, איתן דרורי ואלכסיי קנוניקוב; בהופעה של מיסה תרזה מאת היידן
מיסה ברוויס מאת קודאי – קרדו (אני מאמין) 03:59
המקהלה הקאמרית עמק חפר מבצעת ביחד את מקהלות מהונגריה וסינגפור את פרק "credo" מתוך מיסה ברוויס למקהלה עוגב ו6 סלונים מאת המלחין ההונגרי זולטן קודאי, תחת הדרכתו של המנצח שמעון לבטוב כחלק מסיור המקהלה בהונגריה ובמסגרת פסטיבל קודאי 2006.
שלג על עירי 03:41
המקהלה הקאמרית עמק חפר מבצע את השיר שלג על עירי של נעמי שמר עיבוד: גיל אלדמע

תמונות מההופעות

מה אומרים עלינו

 • דבר ראשת המועצה ד"ר גלית שאול

  מקהלת עמק חפר, אשר נוסדה בשנת 1965, היא מקור גאווה לעמק וחלק חשוב במורשת המוזיקלית המשגשגת בו, המתבטאת במקהלות מהטובות בארץ בכל הגילאים. מקהלת עמק חפר היא בית איכותי לחובבות וחובבי זמר בוגרים, שרובם תושבי עמק חפר. בכך, היא מדגימה היטב את כוחה המשמעותי של המוזיקה בקהילה. השירה בצוותא היא בעלת עוצמה ואמירה; היא מספרת על החוזק של היחד. הקולות הרבים, היפים והמגוונים של חברי המקהלה הופכים יחדיו לקול אחד חזק שנשמע למרחוק. אני, כראשת מועצה, אמשיך לתמוך ולקדם את דרך המוזיקה המאפיינת את עמק חפר, ולעודד את פעילותן הענפה של המקהלות המקומיות כולן ושל מקהלת עמק חפר בפרט. אני מאחלת לחברות וחברי המקהלה, ולמנצח והמנהל המוזיקלי, שמעון לבטוב, המשך פעילות פורייה, כך שהשירה היוצאת מן העמק תמשיך להישמע בכל רחבי עמק חפר, בארץ כולה ואף בעולם.

 • אהרון חרל"פ - מנצח המקהלה הקאמרית כפר סבא

  הייתה לי ההזדמנות לאחד כוחות עם שמעון לבטוב והמקהלה הנפלאה של עמק חפר במספר הזדמנויות. הפגישה המשותפת הראשונה שלנו הייתה עם הרקוויאם שלי לפני כמה שנים. כמו תמיד, שמעון הכין את מקהלתו בקפדנות, כך שכל מה שהיה נחוץ זה לעבוד יחד מוזיקלית ולא להיות מוטרד מטעויות מקצב או תווים. בנוסף, הידע המצוין שלו בנושא הקול האנושי ויכולותיו, הורגש במהלך כל החזרות. תרגילי החימום שלו עם שתי המקהלות הם תמיד תענוג, ואני שמח לומר שאנחנו מכינים עכשיו שוב בצוותא מופע של הרקוויאם של פורה שיבוצע בהיכל התרבות בכפר סבא בקרוב. לקראת סוף השנה הקרובה אנו גם נבצע שתי יצירות - תפילת ערב חגיגית לכומר מוודה מאת מוצרט (Vesperae solennes de confessore) ואת הרקוויאם שלי. אני מצפה לכך מאוד, ושמח לחלוק שוב את הבמה עם שמעון לבטוב ומקהלת עמק חפר.
  בהכרת תודה עמוקה,

   

 • גוספל רוק עם מקהלת עמק חפר - הבמה

  "הפרק השלישי הוקדש לשיתוף פעולה, הזוי על פניו, אך מפתיע בהעזתו במקוריותו, בין "היהודים" למקהלת עמק חפר - ארבעים זמרים לבושים בברדסים חומים, עם מצנפות ראש מחודדות סטייל קו קלוקס קלן, בניצוחו של לבן שיער אחר, שמעון לבטוב.
  העיבודים למקהלה של ערן מיטלמן, יהודי לשעבר, יצרו גוספל רוק שכמותו אי אפשר לשמוע אפילו בכנסיות הארלם. תחילה עם "What About You" (מ"פורטה") בשירתה של שחף; בהמשך עם פטרובר בבלדה "You Gotta Leave Me" (מ"פחד מוות"), כשהמקהלה מעניקה תוספת כוח לצווחת הסיום המתגברת; ולסיום בהמנונים "עידן האלוהים", "המאה העשרים" ו"מחפש תשובה" (וגם "עוד ארון אחד", ההדרן האחרון בהחלט), שהתפתחו למזמורים גרגוריאניים-גותיים, עם מעמדי סיום ווקאליים מרשימים ומלאי הוד ותמונות ויזואליות מרהיבות ויוצאות דופן, בהן נצבעה הבמה בכתמי צבע מאובחנים ומתוחמים, יפים להפליא.
  בהחלט חוויה כפולה - לאוזן ולעין. בהחלט חוויה של פעם בחיים."

 • מרדכי שלף - עמותת הידידים לתרבות ומוסיקה באבו גוש והרי יהודה

  "מקהלת עמק חפר פועלת זה שנים רבות באיזורה וברחבי הארץ ובשנים האחרונות בניצוחו של המנצח והמוסיקאי שמעון לב טוב. זוהי מקהלה איכותית , בהרכבה זמרים חובבים בעלי מוסיקליות וקולות מצויינים והרפרטואר שלה – רב גווני , חובק מוסיקה ווקאלית לתקופות וסגנונות ומקיימת הופעות איכותיות – מקהלתיות ובשילובה בקונצרטים אינסטרומנטלים . ייחודה בולט גם בשילוב וקליטת זמרים צעירים המתפתחים לדרגת זמרי מקהלה מעולים והדבר מוצא את ביטויו בביצועיה היפים , העדינים וברמה מוסיקאלית גבוהה ובפעילויותיה הרבות . שמעון לבטוב – מנצח המקהלה – הצליח בפרק זמן קצר לקדם את המקהלה ולהביאה להישגים ברמות גבוהות , ושילובה של המקהלה בפעילות תרבות המוסיקה בארץ – בולטת. בסיוריה האחרונים בחו"ל זכתה המקהלה להישגים גבוהים , לקבלת פרסים ולייצוגה של ישראל ותרבותה בארצות בהן ביקרה והופיעה בהצלחה. לאחרונה השתתפה המקהלה בתחרות מקהלות מעורבות א- קאפלה במסגרת פסטיבל שבועות באבו גוש ועמדה בכבוד במשימה זו , ואף זכתה לאהדת הקהל ולציוני השופטים. על כל אלה – אנו ממליצים בחום על הענקת זכאות למקהלה זו לקבלת תמיכת מינהל התרבות."

 • מיה שביט - יו"ר "הלל" ארגון המקהלות בישראל

  "שמחה אני באה להמליץ על מקהלת עמק-חפר בניצוחו של שמעון לבטוב, כמועמדת ראויה לקבלת תמיכה מהמדור. קל לי להעריך היום את הישגיה של מקהלה זו, מאחר ושימשתי כמנצחת המקהלה לפני שהקמתי את מקהלת "העפרוני". מאז שהפסקתי את עבודתי עם המקהלה, היא עברה ידיים של כמה מנצחים וחוותה תהפוכות הן מבחינת ההישגים האמנותיים והן מבחינת כיווני הרפרטואר. עם זאת – עד לכניסתו של שמעון לב-טוב לא חלה בה כל התקדמות משמעותית. מאז שששמעון נכנס לעבודה אני עוקבת אחר ההתקדמות ומשנה לשנה אני מציינת לעצמי שהוא משיג את הבלתי אפשרי, כשתחת ידיו נמצאת מקהלת חובבים רב-גילית כמוה יש רבות בארץ, והוא מביא אותם כל שנה לשיאים חדשים. אין ספק ששמעון הוא מנצח מאד מיומן וכשהמקהלה נענית לו – ההישגים לא מאחרים לבוא. אני ממליצה בחום על המקהלה הזאת ועל מנצחה, כראויים לתמיכה לא רק בכסף אלא גם בהכרה של מוסדות התרבות בארץ."

כניסה לחשבון